Monday, 11 December 2017

Programme Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
7:00 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
SATURDAY SPECIAL
7:00 am
10:00 am
ORIN
7:00 am
7:30 am
7:30 am
7.00 CLUB
7:30 am
8:30 am
8:00 am
8:30 am
ORISUN IYE
8:30 am
9:00 am
Sponsored Programme
9:00 am
BUSINESS INSIGHT
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
GBEYEWO
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
AGBALODE
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
OLOWOSIBI
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
BOLUYO
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
SPORTSVILLE
9:00 am
9:30 am
9:30 am
GBANGBADEKUN
9:30 am
10:30 am
Repeat Broadcast
MAXI HEALTH
9:30 am
10:00 am
KAYEGBO
9:30 am
10:00 am
DOCUMENTARY
9:30 am
10:30 am
FAMILY PLATFORM
9:30 am
10:00 am
Sponsored Programme
OLOFINTOTO
9:30 am
10:00 am
Repeat Broadcast
10:00 am
DOCUMENTARY
10:00 am
10:30 am
OLOFINTOTO
10:00 am
10:30 am
MOTHERCARE
10:00 am
10:30 am
Sponsored Programme
CHATTER BOX
10:00 am
10:30 am
Sponsored Programme
HOME VIDEO
10:00 am
12:00 pm
10:30 am
MID-MORNING SHOW
10:30 am
12:00 pm
LOTUN LOTUN
10:30 am
12:00 pm
MID-MORNING SHOW
10:30 am
12:00 pm
LOTUN LOTUN
10:30 am
12:00 pm
MID-MORNING SHOW
10:30 am
12:00 pm
REAL WOMAN
10:30 am
11:00 am
Sponsored Programme
11:00 am
BEHIND THE SMILE
11:00 am
11:30 am
Sponsored Programme
11:30 am
LIVING BY ANSWER
11:30 am
11:45 am

HOUR OF GLORIOUS WOMEN
11:45 am
12:00 pm
Sponsored Programme
12:00 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
TOGETHER
12:00 pm
12:30 pm
Sponsored Programme
BUZZ LIVE WITH OWEN GEE
12:00 pm
12:30 pm
Sponsored Programme
12:30 pm
THE HEALTHCARE SHOW
12:30 pm
1:00 pm
ILERA WA
12:30 pm
1:00 pm
TRAVEL WISE
12:30 pm
12:45 pm
Sponsored Programme

THE HEALTHCARE SHOW
12:30 pm
1:00 pm
Repeat Broadcast
ILERA WA
12:30 pm
1:00 pm
SUPER WOMAN
12:30 pm
1:00 pm
Sponsored Programme
INCREDIBLE 2
12:30 pm
1:00 pm
Sponsored Programme
1:00 pm
CORPER’S FORUM
1:00 pm
1:30 pm
MATTERS ARISING
1:00 pm
2:00 pm
MUSIC SPLASH
1:00 pm
2:00 pm
OLUDANINIMORAN
1:00 pm
1:30 pm
Repeat Broadcast
AMULUDUN
1:00 pm
2:00 pm
ROAD TO STARDOM
1:00 pm
1:30 pm
REDEMPTION WAY
1:00 pm
2:00 pm
1:30 pm
KINGDOM PRAISE
1:30 pm
2:00 pm
Sponsored Programme
BUSINESS INSIGHT
1:30 pm
2:00 pm
SOUND VISION
1:30 pm
2:00 pm
Sponsored Programme
2:00 pm
OPOMULERO
2:00 pm
3:00 pm
Repeat Broadcast
GLOBAL CONNECT
2:00 pm
2:15 pm
Sponsored Programme

SPORTS
2:15 pm
2:30 pm
SPORTS
2:00 pm
2:30 pm
SPORTS
2:00 pm
2:30 pm
LAUGHTER FOUNDATION
2:00 pm
2:15 pm
Sponsored Programme

MOMENT OF CHANGE
2:15 pm
2:30 pm
Sponsored Programme
REALITIES
2:00 pm
2:30 pm
Sponsored Programme
2:30 pm
AGBALODE
2:30 pm
3:00 pm
OLOWOSIBI
2:30 pm
3:00 pm
FINUWENU
2:30 pm
3:00 pm
ASALATU RHYTHMS
2:30 pm
3:00 pm
LIVE WITH PMA
2:30 pm
3:00 pm
Sponsored Programme
SO WRONG, SO RIGHT
2:30 pm
3:00 pm
Sponsored Programme
3:00 pm
GBAJUMO OSERE
3:00 pm
3:30 pm
Sponsored Programme
TALES OF EVE
3:00 pm
3:30 pm
3:30 pm
METO-MOFIN
3:30 pm
4:00 pm
CHILDREN’S CARTOON
3:30 pm
4:00 pm
TEJU BABY FACE
3:30 pm
4:30 pm
THE RIGHT HONORABLE
3:30 pm
4:00 pm
Repeat Broadcast
VIEW POINT
3:30 pm
4:00 pm
WEEKEND SPORTS
3:30 pm
4:25 pm

TOMORROW
4:25 pm
4:30 pm
SO DAA BE
3:30 pm
4:30 pm
4:00 pm
OLUDANINIMORAN
4:00 pm
4:30 pm
SILENT NOISE
4:00 pm
4:30 pm
Sponsored Programee
REFLECTIONS
4:00 pm
4:30 pm
4:30 pm
EAGLE EYE
4:30 pm
5:00 pm
Sponsored Programme
THE JOURNEY
4:30 pm
5:00 pm
Sponsored Programme
ABO REE
4:30 pm
5:00 pm
GBEYEWO
4:30 pm
5:00 pm
CHILDREN’S FUNTIME
4:30 pm
5:00 pm
Repeat Broadcast
VIDEO FASHION
4:30 pm
5:00 pm
Sponsored Programme
JESUS CLINIC
4:30 pm
4:45 pm
Sponsored Programme

AGBARA AAMI IYE
4:45 pm
5:00 pm
Sponsored Programme
5:00 pm
PAGBOYIMIKA
5:00 pm
5:25 pm
Repeat Broadcast

HOME AFFAIRS
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

SPELT IT
5:00 pm
5:25 pm

SOMETHING IS ABOUT TO HAPPEN
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

FACING MY MISTAKES
5:00 pm
5:25 pm

BLISSFUL UNION
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

ZONE 222
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

5:30 pm
TOMORROW IS HERE
5:30 pm
6:00 pm
Sponsored Programme
CHILDREN’S FUNTIME
5:30 pm
5:55 pm

AKOKO AGBARA
5:55 pm
6:00 pm
Sponsored Programme
PAGBOYIMIKA
5:30 pm
6:00 pm
MINDS ON TV
5:30 pm
5:45 pm
Sponsored Programme

SPAC
5:45 pm
6:00 pm
Sponsored Programme
INSIGHT
5:30 pm
6:00 pm
CHRIST THE HOPE OF GLORY
5:30 pm
6:00 pm
Sponsored Programme
VOICE OF GRACE
5:30 pm
6:00 pm
Sponsored Programme
6:00 pm
AYE OBINRIN
6:00 pm
6:30 pm
CRACK IN THE WALL
6:00 pm
6:30 pm
CIRCLE OF INTEREST
6:00 pm
6:30 pm
Sponsored Programme
ALMOND FINANCE
6:00 pm
6:25 pm
OPOMULERO
6:00 pm
6:55 pm

COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
IN MY CLOSET
6:00 pm
6:30 pm
Sponsored Programme
MOMENT OF GRACE
6:00 pm
6:30 pm
Sponsored Programme
6:30 pm
NEW TESTAMENT VOICE
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
BOLUYO
6:30 pm
6:55 pm

COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
COMMERCIALS
6:30 pm
6:55 pm

ALL THAT GLITTERS
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme
MUM’S CHAT
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
VALLEY BETWEEN
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
THE NEW DAWN TELECAST
6:30 pm
6:55 pm

COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
7:00 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
7:55 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
7:55 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
7:55 pm

LET’S TALK INFERTILITY
7:55 pm
8:00 pm
Sponsored Programme
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm

COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
DADDY’S GIRL
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
JENNIFER’S DIARY
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
NECTAR
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
KASAMH-SE
8:00 pm
8:25 pm

A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
SHADE OF PEACE
8:00 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
FACE TO FACE
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
FAMILY TIES
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

REBUILDING LIFE
8:25 pm
8:30 pm
8:30 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

9:00 pm
THE HAPPIEST PEOPLE ON EARTH
9:00 pm
9:25 pm
Sponsored Programme

TOTAL LIFE YOUTH
9:25 pm
9:30 pm
Sponsored Programme
ORO OTITO
9:00 pm
9:15 pm
Sponsored Programme

AKOKO IBUKUN
9:15 pm
9:30 pm
Sponsored Programme
IDAJO OLORUN
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme
TIME OF LIBERATION
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme
FAMILY CHRONICLES
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme
GBANGBADEKUN
9:00 pm
10:00 pm
WAKATI OGBON
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme
9:30 pm
ADEOLA’S WORLD
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme
MERCY ONCE AGAIN
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme
THE RIGHT HONORABLE
9:30 pm
10:00 pm
CAUGHT UP
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme
AL-QIBLA
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme
TRAVEL WISE
9:30 pm
9:45 pm
Sponsored Programme

JOY OF EVERY WOMAN
9:45 pm
10:00 pm
10:00 pm
KAYEGBO
10:00 pm
10:30 pm
Repeat Broadcast
IGEM GOSPEL MOMENT
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme
NEW QUARTER SCHEDULE
10:00 pm
10:15 pm

THE AWAKENING WORD
10:15 pm
10:30 pm
Sponsored Programme
SQUATTERZ
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme
90 GOGORO
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme
CUT AND SEW
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme
FINUWENU
10:00 pm
10:30 pm
Repeat Broadcast
10:30 pm
AMULUDUN
10:30 pm
11:30 pm
Repeat Broadcast
TROPICAL BEATS
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme
CLASSIC VIBES
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme
AFRICAN GBEDU
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Progamme
HOUSE OF BADMUS
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme
FAMILY PUZZLE
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme
HOME VIDEO
10:30 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
11:00 pm
BLACK HITS
11:00 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
MUSIC HALL
11:00 pm
11:30 pm
Sponsored Programme
TEJU BABY FACE
11:00 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
ENTERTAINMENT EXTRA
11:00 pm
11:30 pm
REEL-E
11:00 pm
11:30 pm
Sponsored Programme
11:30 pm
SOCCER
11:30 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
WRESTLING
11:30 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
WRESTLING
11:30 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
SOCCER
11:30 pm
11:55 pm

CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am
STATION OPENING
6:55 am
7:00 am

Monday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am

Tuesday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am

Wednesday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am

Thursday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am

Friday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am

Saturday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am

Sunday

  • STATION OPENING
    6:55 am - 7:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
AM 120
7:00 am
8:59 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
BUSINESS INSIGHT
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
BUSINESS INSIGHT
1:30 pm
2:00 pm

Monday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 am
GBANGBADEKUN
9:30 am
10:30 am
Repeat Broadcast
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
GBANGBADEKUN
9:00 pm
10:00 pm
9:30 pm

Monday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 am
MID-MORNING SHOW
10:30 am
12:00 pm
MID-MORNING SHOW
10:30 am
12:00 pm
MID-MORNING SHOW
10:30 am
12:00 pm
11:00 am
11:30 am

Monday

Wednesday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm
NEWS / IROYIN
12:00 pm
12:30 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 pm
THE HEALTHCARE SHOW
12:30 pm
1:00 pm
THE HEALTHCARE SHOW
12:30 pm
1:00 pm
Repeat Broadcast

Monday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
CORPER’S FORUM
1:00 pm
1:30 pm

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:30 pm
KINGDOM PRAISE
1:30 pm
2:00 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
AGBALODE
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
AGBALODE
2:30 pm
3:00 pm

Monday

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
METO-MOFIN
3:30 pm
4:00 pm

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
OLUDANINIMORAN
1:00 pm
1:30 pm
Repeat Broadcast
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
OLUDANINIMORAN
4:00 pm
4:30 pm

Monday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
EAGLE EYE
4:30 pm
5:00 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
PAGBOYIMIKA
5:00 pm
5:25 pm
Repeat Broadcast
5:30 pm
PAGBOYIMIKA
5:30 pm
6:00 pm

Monday

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
TOMORROW IS HERE
5:30 pm
6:00 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 pm
AYE OBINRIN
6:00 pm
6:30 pm

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 pm
NEW TESTAMENT VOICE
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 pm
COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
COMMERCIALS
6:30 pm
6:55 pm
COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
COMMERCIALS
6:55 pm
7:00 pm
7:00 pm
7:30 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
7:55 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
7:55 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
7:55 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm
COMMERCIALS
7:45 pm
8:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
DADDY’S GIRL
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme
A WORD FROM THE LORD
8:25 pm
8:30 pm
Sponsored Programme

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:30 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm
IROYIN LEKUNRERE
8:30 pm
8:55 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
THE HAPPIEST PEOPLE ON EARTH
9:00 pm
9:25 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
TOTAL LIFE YOUTH
9:25 pm
9:30 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 pm
ADEOLA’S WORLD
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 am
KAYEGBO
9:30 am
10:00 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
KAYEGBO
10:00 pm
10:30 pm
Repeat Broadcast

Monday

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
AMULUDUN
1:00 pm
2:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
AMULUDUN
10:30 pm
11:30 pm
Repeat Broadcast
11:00 pm

Monday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:30 pm
SOCCER
11:30 pm
11:55 pm
SOCCER
11:30 pm
11:55 pm

Monday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:30 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm
CLOSE DOWN
11:55 pm
11:59 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
GBEYEWO
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
GBEYEWO
4:30 pm
5:00 pm

Tuesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 am
MAXI HEALTH
9:30 am
10:00 am

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 am
DOCUMENTARY
9:30 am
10:30 am
10:00 am
DOCUMENTARY
10:00 am
10:30 am

Tuesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 am
LOTUN LOTUN
10:30 am
12:00 pm
LOTUN LOTUN
10:30 am
12:00 pm
11:00 am
11:30 am

Tuesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 pm
ILERA WA
12:30 pm
1:00 pm
ILERA WA
12:30 pm
1:00 pm

Tuesday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
MATTERS ARISING
1:00 pm
2:00 pm
1:30 pm

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 pm
OPOMULERO
2:00 pm
3:00 pm
Repeat Broadcast
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
OPOMULERO
6:00 pm
6:55 pm
6:30 pm

Tuesday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
CHILDREN’S CARTOON
3:30 pm
4:00 pm

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 pm
SILENT NOISE
4:00 pm
4:30 pm
Sponsored Programee

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
THE JOURNEY
4:30 pm
5:00 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
HOME AFFAIRS
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
CHILDREN’S FUNTIME
4:30 pm
5:00 pm
Repeat Broadcast
5:00 pm
5:30 pm
CHILDREN’S FUNTIME
5:30 pm
5:55 pm

Tuesday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
FACING MY MISTAKES
5:00 pm
5:25 pm

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
AKOKO AGBARA
5:55 pm
6:00 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 pm
CRACK IN THE WALL
6:00 pm
6:30 pm

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
BOLUYO
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
BOLUYO
6:30 pm
6:55 pm

Tuesday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
WORLD NEWS
7:00 pm
7:45 pm
7:30 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
JENNIFER’S DIARY
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
ORO OTITO
9:00 pm
9:15 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
AKOKO IBUKUN
9:15 pm
9:30 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 pm
MERCY ONCE AGAIN
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
IGEM GOSPEL MOMENT
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 pm
TROPICAL BEATS
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 pm
BLACK HITS
11:00 pm
11:55 pm
11:30 pm

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 am
OLOFINTOTO
9:30 am
10:00 am
Repeat Broadcast
10:00 am
OLOFINTOTO
10:00 am
10:30 am

Wednesday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 pm
TRAVEL WISE
12:30 pm
12:45 pm
Sponsored Programme
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
TRAVEL WISE
9:30 pm
9:45 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 pm

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
MUSIC SPLASH
1:00 pm
2:00 pm
1:30 pm

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 pm
GLOBAL CONNECT
2:00 pm
2:15 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 pm
SPORTS
2:15 pm
2:30 pm
SPORTS
2:00 pm
2:30 pm
SPORTS
2:00 pm
2:30 pm

Wednesday

Thursday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
OLOWOSIBI
9:00 am
9:30 am
Repeat Broadcast
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
OLOWOSIBI
2:30 pm
3:00 pm

Wednesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
TEJU BABY FACE
3:30 pm
4:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
TEJU BABY FACE
11:00 pm
11:55 pm
11:30 pm

Wednesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
ABO REE
4:30 pm
5:00 pm

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
SPELT IT
5:00 pm
5:25 pm

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 pm
CIRCLE OF INTEREST
6:00 pm
6:30 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 pm
ALL THAT GLITTERS
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
NECTAR
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
IDAJO OLORUN
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
THE RIGHT HONORABLE
3:30 pm
4:00 pm
Repeat Broadcast
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
THE RIGHT HONORABLE
9:30 pm
10:00 pm

Wednesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
NEW QUARTER SCHEDULE
10:00 pm
10:15 pm

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
THE AWAKENING WORD
10:15 pm
10:30 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 pm
CLASSIC VIBES
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 pm
MUSIC HALL
11:00 pm
11:30 pm
Sponsored Programme

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:30 pm
WRESTLING
11:30 pm
11:55 pm
WRESTLING
11:30 pm
11:55 pm

Wednesday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:30 pm
FINUWENU
2:30 pm
3:00 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
FINUWENU
10:00 pm
10:30 pm
Repeat Broadcast

Thursday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 pm
REFLECTIONS
4:00 pm
4:30 pm

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
SOMETHING IS ABOUT TO HAPPEN
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
MINDS ON TV
5:30 pm
5:45 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
SPAC
5:45 pm
6:00 pm
Sponsored Programme

Thursday

  • SPAC
    5:45 pm - 6:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 pm
ALMOND FINANCE
6:00 pm
6:25 pm

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 pm
MUM’S CHAT
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:30 pm
LET’S TALK INFERTILITY
7:55 pm
8:00 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
KASAMH-SE
8:00 pm
8:25 pm

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
TIME OF LIBERATION
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 pm
CAUGHT UP
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
SQUATTERZ
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 pm
AFRICAN GBEDU
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Progamme

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 am
FAMILY PLATFORM
9:30 am
10:00 am
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 am
MOTHERCARE
10:00 am
10:30 am
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:30 pm
ASALATU RHYTHMS
2:30 pm
3:00 pm

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
VIEW POINT
3:30 pm
4:00 pm

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 pm

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
INSIGHT
5:30 pm
6:00 pm

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
SHADE OF PEACE
8:00 pm
8:30 pm
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
FAMILY CHRONICLES
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 pm
AL-QIBLA
9:30 pm
10:00 pm
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
90 GOGORO
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 pm
HOUSE OF BADMUS
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 pm
ENTERTAINMENT EXTRA
11:00 pm
11:30 pm

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
SATURDAY SPECIAL
7:00 am
10:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 am
CHATTER BOX
10:00 am
10:30 am
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 am
REAL WOMAN
10:30 am
11:00 am
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
BEHIND THE SMILE
11:00 am
11:30 am
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:30 am
LIVING BY ANSWER
11:30 am
11:45 am

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:30 am
HOUR OF GLORIOUS WOMEN
11:45 am
12:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 pm
TOGETHER
12:00 pm
12:30 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 pm
SUPER WOMAN
12:30 pm
1:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
ROAD TO STARDOM
1:00 pm
1:30 pm

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:30 pm
SOUND VISION
1:30 pm
2:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 pm
LAUGHTER FOUNDATION
2:00 pm
2:15 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 pm
MOMENT OF CHANGE
2:15 pm
2:30 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:30 pm
LIVE WITH PMA
2:30 pm
3:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 pm
GBAJUMO OSERE
3:00 pm
3:30 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
WEEKEND SPORTS
3:30 pm
4:25 pm
4:00 pm

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 pm
TOMORROW
4:25 pm
4:30 pm

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
VIDEO FASHION
4:30 pm
5:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
BLISSFUL UNION
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
CHRIST THE HOPE OF GLORY
5:30 pm
6:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 pm
IN MY CLOSET
6:00 pm
6:30 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 pm
VALLEY BETWEEN
6:30 pm
6:55 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
FACE TO FACE
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
CUT AND SEW
10:00 pm
10:30 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 pm
FAMILY PUZZLE
10:30 pm
11:00 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 pm
REEL-E
11:00 pm
11:30 pm
Sponsored Programme

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
ORIN
7:00 am
7:30 am

Sunday

  • ORIN
    7:00 am - 7:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:30 am
7.00 CLUB
7:30 am
8:30 am
8:00 am

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:30 am
ORISUN IYE
8:30 am
9:00 am
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
SPORTSVILLE
9:00 am
9:30 am

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 am
HOME VIDEO
10:00 am
12:00 pm
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
HOME VIDEO
10:30 pm
11:55 pm
11:00 pm
11:30 pm

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 pm
BUZZ LIVE WITH OWEN GEE
12:00 pm
12:30 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 pm
INCREDIBLE 2
12:30 pm
1:00 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 pm
REDEMPTION WAY
1:00 pm
2:00 pm
1:30 pm

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 pm
REALITIES
2:00 pm
2:30 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:30 pm
SO WRONG, SO RIGHT
2:30 pm
3:00 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 pm
TALES OF EVE
3:00 pm
3:30 pm

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 pm
SO DAA BE
3:30 pm
4:30 pm
4:00 pm

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
JESUS CLINIC
4:30 pm
4:45 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 pm
AGBARA AAMI IYE
4:45 pm
5:00 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 pm
ZONE 222
5:00 pm
5:25 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 pm
VOICE OF GRACE
5:30 pm
6:00 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 pm
MOMENT OF GRACE
6:00 pm
6:30 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 pm
THE NEW DAWN TELECAST
6:30 pm
6:55 pm

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
FAMILY TIES
8:00 pm
8:25 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 pm
REBUILDING LIFE
8:25 pm
8:30 pm

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 pm
WAKATI OGBON
9:00 pm
9:30 pm
Sponsored Programme

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:30 pm
JOY OF EVERY WOMAN
9:45 pm
10:00 pm

Sunday

No events available!